Prolaborate, czyli użytkownicy iOS mile widziani!

Jacek 8 lutego 2022 2 Comments

Tak, to kolejny atut podejścia, które wyzwala Prolaborate.

Do dziś nie powstała platforma analityczna Enterprise Architect dla posiadaczy „komputerów z jabłuszkiem”. Wyjściem naprzeciw tej sytuacji miał być jak rozumiem WebEA ale UX w tym przypadku nie nie jest najmocniejsza stroną tego podejścia. Przypadek!?… Nie sądzę! 🙂

Niemniej bardzo często właśnie szeroko rozumiany biznes ale i UX’owcy, ServiceDesignerzy, projektanci czy DevOps korzystają z produktu Steve’a J. Co robić!?… 🙂

Szkoda byłoby stracić ich atencję. Z pomocą przychodzi Prolaborate. Wszystko, do czego powyższa grupa powinna się odnieść, możemy udostępnić przez przeglądarkę za pomocą Prolaborate.

Zakres informacji udostępnianych przez Prolaborate może być analogiczny jak ten w EA, chociaż nawiązując do LessIsMore’yzmu – nie ma sensu przeładowywać poszczególnych widoków informacją. Dopasujmy ją do potrzeb uzgadniając zakres interesujących informacji z potencjalnymi odbiorcami. Celem nadrzędnym nieustająco jest poprawa komunikacja, uzgodnienie zakresu, wypracowanie optymalnych rozwiązań ale jednocześnie zachowanie wartości jaką daje repozytorium analityczne w EA.

Jeśli dokumentacja jest rozproszona i np. Prototypy GUI powstają w jakimś zewnętrznym narzędziu typu „Invision” czy „Axure” połączenie ze sobą tych dwóch światów za pomocą Prolaborate staję dziecinnie proste.

Dla obiektu reprezentującego prototyp GUI w EA dołączamy link, który będzie prowadził wprost do prototypu GUI dostępnego we wspomaninych wyżej narzędziach. Nawigowanie po takim modelu będzie bardzo wygodne, bo model udostępniony przez Prolaborate staje się centralnym miejscem dostępu do wszelkiej informacji o projekcie od modelu analityczno – projektowego po techniczne aspekty rozwiązania a wszystko to odniesione do kontekstu biznesowego i zrozumiałego dla użytkownika końcowego działającego prototypu aplikacji.